BEZPIECZEŃSTWO PŁATNOŚCI

Zabezpieczenia przelewów i płatności internetowych

Wszystkie transakcje, które wykonujemy poprzez Internet są zabezpieczone na wiele różnych sposobów, tak, że przechwycenie danych lub pieniędzy jest praktycznie niemożliwe. Na bezpieczeństwo płatności internetowych wpływają następujące czynniki: 

 • Szyfrowanie transakcji – wszystkie strony, na których odbywają się transakcje pieniężne, a więc strony banków czy strony płatności sklepów internetowych są zabezpieczone 128 – bitowym protokołem SSL. Wszystkie informacje jakie podajemy są zaszyfrowane, co uniemożliwia ich przechwycenie. 
 • Identyfikacja i weryfikacja – wszystkie transakcje bankowe wymagają wcześniejszej identyfikacji użytkownika. Aby uzyskać dostęp do swojego konta klient musi podać swój login i hasło. Dodatkowo każda transakcja wymaga identyfikacji poprzez tzw. hasła jednorazowe, które otrzymujemy od banku na specjalnej karcie przysyłanej pod nasz adres zamieszkania lub przez SMS. Podobna procedura następuje w wypadku płatności kartą kredytową. Karta musi zostać najpierw zweryfikowana, zanim będzie mogła zostać użyta jako środek płatności w Internecie
 • Tajność – żadna strona transakcji, a więc kupujący, pośrednik i sprzedający, nie otrzymuje, nie zapisuje ani nie przechowuje w żaden sposób danych kontrahenta. Informacje na temat dostępu do kont bankowych czy numery kart kredytowych są znane tylko ich właścicielom. Wszystkie informacje są wpisywane wyłącznie na oficjalnych, zaszyfrowanych stronach banku lub firm autoryzujących karty płatnicze.
 • Kontrola – wszystkie banki działające w Internecie, systemy płatności internetowych oraz operatorzy kart są kontrolowane przez odpowiednie instytucje nadzoru finansowego w krajach, w których są zarejestrowane. W Polsce jest to na przykład Prezes Narodowego Banku Polskiego.

Jeśli wahasz się przed skorzystaniem z płatności internetowych lub boisz się przelewać pieniądze przez Internet, informacje te powinny rozwiać Twoje obawy. Jeśli tylko będziesz korzystał ze znanych, sprawdzonych systemów płatności, Twoje pieniądze na pewno będą całkowicie bezpieczne.

Serwis Przelewy24 zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji.

Wyróżnienie w rankingu najbardziej dynamicznych firm e-commerce w Polsce organizowanego przez redakcję dziennika "Puls Biznesu", najbardziej opiniotwórczego medium biznesowego w Polsce. Współautorem rankingu jest firma badawcza ARC Rynek i Opinia.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany jest przez Międzynarodową Wywiadownię Gospodarczą Dun & Bradstreet Poland za najwyższą ocenę stabilności firmy. D&B to czołowa wywiadownia gospodarcza która od 170 lat dostarcza usługi i wiedzę niezbędne do podejmowania pewnych i bezpiecznych decyzji biznesowych. Certyfikat D&B Poland przyznawany jest tylko firmom o najwyższej wiarygodności biznesowej. Zaświadcza o dobrej kondycji i płynności finansowej firmy i gwarantuje wysoki poziomu bezpieczeństwa zawieranych transakcji.

Wyróżnienie D&B honorowane jest na całym świecie i jest przyznawane firmom na podstawie wnikliwej analizy moralności płatniczej według programu DunTrade, analizy wskaźników ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych oraz największej w Polsce bazy relacyjnych powiązań korporacyjnych i osobowych.

Thawte - Certyfikat SSL

Certyfikat SSL zapewnia ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną, umożliwia szyfrowanie dowolnej usługi świadczonej przez Internet.

Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z właściwym serwisem.

W systemie Przelewy24 wykorzystywany jest certyfikat bezpieczeństwa SSL - Thawte Technologies Inc. Certyfikaty Thawte są rozpoznawane jako godne zaufania przez wszystkie przeglądarki internetowe.

PCI/DSS

Standard bezpieczeństwa danych w branży płatniczej opracowany w oparciu o najlepsze praktyki.

Standard PCI/DSS dotyczy dwunastu najważniejszych kwestii od zarządzania bezpieczeństwem, po kodeksy postępowania, procedury, architekturę sieci, tworzenie oprogramowania i inne środki ostrożności.

Certyfikat gwarantuje spełnianie przez Przelewy24 standardu Payment Card Industry (PCI) Data Security Standard (DSS) opracowanego wspólnie przez VISA  i MasterCard. Standardy te zostały także wprowadzone w życie przez American Express, Discover Card i JCB.    

McAfee Secure

McAfee to międzynarodowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego. Technologia ta chroni ponad 400 000 witryn. Firma McAfee także świadczy usługi certyfikacyjne PCI- w ramach spełniania wymogów Visa, MasterCard- na rzecz sklepów internetowych w ponad siedemdziesięciu krajach. Produkty McAfee dla użytkowników indywidualnych obejmują światowej klasy rozwiązania dostępne w sprzedaży detalicznej i w trybie online, przeznaczone do ochrony, zabezpieczania i optymalizacji komputerów klientów indywidualnych.

 

Mechanizmy Pay-By-Link

 

mTRANSFER 

MultiTransfer 

Płacę z Inteligo 

PRZELEW z BPH

Płać z Nordea 

BankBrowser 

Płacę z Alior Bankiem, Płacę z Alior Sync

Millennium 

Pekao24Przelew

Pozostałe banki obsługiwane przez Przelewy24

 • Bank ING
 • KredytBank
 • Plus Bank
 • Credit Agricole
 • Bank Pekao S.A.
 • Bank BGŻ
 • Bank Ochrony Środowiska
 • Citi Handlowy
 • Deutsche Bank
 • BNP Paribas Bank
 • Spółdzielcza Grupa Bankowa SGB
 • Euro Bank
 • Raiffeisen Polbank
 • Bank Pocztowy
 • GetIn Bank
 • Volkswagen Bank
 • FM Bank
 • MeritumBank

 

 

Metody płatności :

Przelewy, karty, przekazy

Alior Bank - Płacę z Alior

Bank BGŻ

mBank d.BRE Bank

Bank Ochrony Środowiska

Przelew z BPH

BZWBK - Przelew24

Citi Handlowy

BANK DnB NORD

Deutsche Bank

Euro Bank

FerBuy

FM Bank

BNP Paribas

Getbank

GetIn Bank

Idea Bank

ING BANK

Plus Bank

Konto Inteligo - Płacę z Inteligo

Credit Agricole

mBank

MeritumBank

Bank Millenium

MultiTransfer

Płać z Nordea

Bank Pekao S.A.

Bank PKO BP

Bank Pocztowy

Podkarpacki Bank Spółdzielczy

Raiffeisen Polbank

SKOK

Spółdzielcza Grupa Bankowa SGB

Toyota Bank

Volkswagen Bank

Sygma Bank

mPay

BankBrowser

PayPal

Moneybookers

SKY CASH

Gotówka w PayTel

VISA

MasterCard

Diners Club

JCB

T- mobile usługi bankowe d. Płacę z Alior Sync

Alior Raty

YetiPay

Paysafecard